WTF 1 — ZESTAW DO CZYSZCZENIA KOMÓR SPALANIA

Zestaw WTF 1 to zestaw czyszczący przystosowany zarówno do wymienników aluminiowo-krzemowych jak również wymienników stalowych.

Zestaw WTF1 Jest przeznaczony do wszystkich typów kotłów wyposażonych w cylindryczne komory spalania, m.in. firm Viessmann, Buderus, De Ditriech. Producent zapewnia możliwość wykonania pokrywy o dowolnych rozmiarach i do dowolnego typu wymiennika, czyli na specjalne zamówienie. Zestaw służy do oczyszczania strony ogniowej z twardych złogów (np. z sulfatów) oraz innych zanieczyszczeń. 

Zestaw WTF1 składa się z następujących elementów:

— Pistoletu ciśnieniowego z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową.

— Węża ciśnieniowego 2 m, po obu końcach zakończonego gwintem wewnętrznym 22 x 1,5 mm.

— Węża odpływowego 2 m ze złączką do przedłużenia.

— Naczynia ciśnieniowego Sotin J2, 1,5 l z lancą kątową 40 cm i elastycznym wężem do rozprowadzania środków czyszczących.

— Szczotki nylonowej Ø 100 mm do montażu na wiertarce i czyszczenia mechanicznego.

Sposób działania: Przed zastosowaniem Zestawu WTF1 na zanieczyszczoną powierzchnię należy nanieść, przy pomocy naczynia ciśnieniowego Sotin J2, preparat Sotin 240 (kotły z wymiennikiem aluminiowo-krzemowym) lub Sotin 300 (kotły z wymiennikiem ze stali nierdzewnej). Czas zadziałania wynosi od 5 do 15 minut, w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Przy wyjątkowo silnych złogach preparat należy nanieść 2-krotnie. Zestaw montuje się na otworze komory spalania, po usunięciu pokrywy. W tym miejscu należy zamontować pokrywę zestawu WTF1 z wmontowaną lancą i dyszą wirnikową, podłączoną przy pomocy węża do źródła wody pod wysokim ciśnieniem (polecamy urządzenie firmy Kärcher o wydajności 300 l/h do 550l/h.) Silny strumień wody wypłukuje i usuwa pozostałości zanieczyszczeń.

Szczegółowa instrukcja zastosowania Zestawu WTF1 została przedstawiona na filmie. https://www.youtube.com/embed/96L9f6CqMcc

Dodaj komentarz