SOTIN 212 ODKAMIENIACZ – KONCENTRAT

PRZEZNACZENIE: Odkamieniacz Sotin 212 jest preparatem do oczyszczania strony wodnej w kotłach, wymiennikach, podgrzewaczach objętościowych i przepływowych oraz całych instalacji centralnego ogrzewania przeznaczonym dla przemysłu, handlu i działalności gospodarczej.

STOSOWANIE: Odkamieniacz Sotin 212 jest koncentratem rozpuszczającym się w wodzie. Stosownie do poziomu zakamienienia określonego uznaniowo rozcieńczyć w proporcji od 1:1 do 1:3 . Napełnić oczyszczany system roztworem i poddać cyrkulacji przy pomocy odpowiedniej pompy np. Sotin King C30 nr kat. 910-1030. Sotin 212 podczas procesu odkamieniania pozbywa się stopniowo swojej mocy i neutralizuje się. Wartość pH na początku zabiegu wynosi <1 (wartość obojętna wynosi pH 7). Od wartości pH 5 roztwór jest zużyty. Wartość pH można określić pH-metrem, paskiem pomiaru pH lub papierkami lakmusowymi. W przypadku bardzo silnego zakamienienia zabieg należy powtórzyć. Po zakończeniu płukania zużyty roztwór należy usunąć z instalacji i zneutralizować (np. przy pomocy neutralizatora Sotin 214 S). Dobrze jest przepłukać cały system czystą wodą i usunąć resztki zanieczyszczeń i roztworu.

ZAWARTOŚĆ: Kwasy organiczne i nieorganiczne, inhibitory korozji, wypełniacze.

DZIAŁANIE: Odkamieniacz Sotin 212 zawiera inhibitor chroniący najczęściej stosowane w instalacjach metale jak stal, stal szlachetna, miedź, mosiądz i aluminium przed korozją. Sotin 212 jest właściwy również dla powierzchni ocynkowanych i tworzyw sztucznych. Sotin 212 można wykorzystywać do odkamieniania poprzez zanurzenie np. zaworów, pomp, armatury itd.

WSKAZANIA: Podwyższona temperatura (ale nie powyżej 50°C) poprawia skuteczność preparatu. Magazynować i przewozić w dodatnich temperaturach.

Dodaj komentarz